Четвер, 30.11.2023, 10:28
Комунальний заклад дошкільної освіти№7"Сонечко" комбінованого типу

 Каталог файлів

Меню сайту
Категорії розділу
Мої файли [125]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 952
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Друзі сайту

Ватутінський відділ освіти

Ватутінська ЗОШ №5

Ватутінська ЗОШ №6

Банери
Peredplata Testportal President
Головна » Файли » Мої файли

Заняття з мовленнєвого розвитку з елементами грамоти за програмою "Впевнений старт" У ПОШУКАХ КАЗКИ
[ Викачати з сервера (21.8 Kb) ] 29.01.2012, 09:25

Комбіноване заняття з мовленнєвого розвитку з елементами грамоти за програмою «Впевнений старт» проведеного в старшій групі З

«Увиразнення мовлення вихователя - шлях до збагачення мовлення дітей.

Формування виразності мови у дошкільників через різні види діяльності.»

Підготувала вихователь : Недопас С.М.

«У пошуках казки»

Мета:Продовжити вчити дітей складати казки впроваджуючи інноваційні технології;розвивати  інтенсивність,глибину,тривалість мовленнєвого дихання;виховувати вміння використовувати положення губ,язика при вимовленні окремих звуків,розрізняти та передавати інтонаційне забарвлення фрази залежно від характеру та поведінки партнера,казкових персонажів;формувати зв'язне мовлення,вміння обґрунтовувати свої відповіді;удосконалювати навички вживання дієслів у різних формах без змін в основі,використання вставних слів:напевне,здається,мабуть; розуміти значення багатозначних слів, вміння читати піктограми, закріпити вміння дітей правильно та чітко вимовляти звуки,розвивати творчу активність дітей;виховувати інтерес до народної творчості.

 

Хід заняття

Здалека - здалека летіла лелека.

І впустила пір'ячко на наше подвір'ячко,

Я в садочок вранці йшла,

І те пір'ячко знайшла,

В кошик його поклала,

Бо про вас я пам'ятала

За такі мої вам ласки,

Дарувало пір'я казки.

Вихователь дістає книжку-казку розгортає ,а книга порожня.

Що ж трапилось зникли всі казки.

 

Н\Т «Мозковий штурм»

Роздуми дітей «Куди зникли казки»

-   Давайте,малята,казки не будемо ображати,створимо нові,гарні,пречудові.Адже в казках живуть різні герої.

 

 

Кольоротерапія:

-Я буду називати казкового героя ,а ви піднімаєте той колір картки ,який казковий герой та обґрунтуєте свої відповіді.

(лисичка-сестричка,червона шапочка,коза - дереза,баба яга,колобок) -    Чому ти підняв червону картку?синю?

(діти викладають на верхню смужку добрих героїв,а на нижню-злих)

 

Книга-казка наша нова,

Ось і перша сторінка казки готова.

Ви малята поспішайте,

Місця біля будиночків займайте

Казкові чарівні  предмети знайдіть

З них ланцюжок утворіть.

 

Н/Т «Робота в гетерогенних групах»

Д/гра «Ланцюжок казкових слів»

       «Квасолеві ванни»

 

Картки розкладаю на три столи в «квасолеві ванни»,діти відшукують в квасольці картки на певний звук та  утворюють ланцюжок слів за першим та останнім звуком.Лідери сигналізують сигнальними картками, (кожна група наклеює на аркуш паперу утворений ланцюжок казкових слів.)

Четверта підгрупа працює з логопедом: «манні ванни»

 

В нашій казці пречудовій друга сторінка готова .Вітерець - пустунець налетів у цю мить ,все розвіяв,змішав-треба нам зрозуміть :щож однакове в слові,що ж різне.

 

Д/ГРА « Такі різні голочки»

Н/Т «Три з п'яти»

Відібрати з п'яти картинок три ,які звучать однаково ,але мають

різне значення.

(голка,ручка,носик, вушко)

(діти працюючи в групах, наклеюють на аркуш паперу картинки)

А ще ,малята,потрібно пам'ятати, Хто живе вказках?

 

 

Ви картки ці розгортайте, хто у казці прочитайте.

 Робота в групах постійного складу:

1 група . Д/ГРА « Хто живе в казках» (діти читають піктограми)

2 група.Викладають звуковий аналіз казкових слів.

3 група.Виконують завдання:проведи песика до кісточки тільки по приголосним звукам.

4 група.Виконують завдання:домалюй букви з`їдені буквоїдом

 

Психологічне розвантаження:

Малята,ви не поспішайте,хто в рукавичці живе відгадайте.

(сорока,мишка,дід,ведмідь,дюймовочка,лисиця)

 

Робота логопедичної групи:складання казки «На гостини до пані Цокотухи»

(як звучить казка)

 

Підсумок

(малята переглядають казку,яку створили,підсумовують,що сподобалось їм у створенні казки).

 

Категорія: Мої файли | Додав: Сонечко
Переглядів: 14120 | Завантажень: 557 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: