Четвер, 30.11.2023, 11:23
Комунальний заклад дошкільної освіти№7"Сонечко" комбінованого типу

 Каталог файлів

Меню сайту
Категорії розділу
Мої файли [125]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 952
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Друзі сайту

Ватутінський відділ освіти

Ватутінська ЗОШ №5

Ватутінська ЗОШ №6

Банери
Peredplata Testportal President
Головна » Файли » Мої файли

Впроваджуємо програму "Впевнений старт"
07.10.2011, 00:35

План конспект підсумкового заняття з мовленнєвого розвитку за програмою «Впевнений старт», проведеного в старшій групі №9 за участю батьків

«Казкове дерево знань» 


Мета: Перевірити вміння дошкільнят орієнтуватися у предметах найближчого  та віддаленого оточення ( посуд,  меблі, продукти харчування , побутова техніка, транспорт) відповідно сфери життєдіяльності «Культура». Розкрити вміння дітей самостійно, логічно, послідовно  складати різноманітні  розповіді: з власного досвіду, за піктограмою, творчі за програмою « Впевнений старт» згідно з розділом «Мовленнєвий розвиток» . Спонукати дітей до вживання в своїй мові  прислів’їв, фразеологізмів, вміння будувати важкі граматичні форми та різні типи речень. Перевірити вміння дошкільнят виділяти звуки в слові та робити звуковий аналіз.  Розвивати вміння малят спілкуватися, радитися, домовлятися один з одним в групах гетерогенного складу; при необхідності використовувати допомогу батьків. Виховувати критичне відношення до граматичних помилок, прагнення до чистоти і правильності мови.

Матеріал та обладнання: Дид. гра « Склади казку»; ілюстрації казкових героїв; яблуко, миска, гімнастична лава, дуга;мікрофон, сигнальні картки; квіти з літерами; казкове деревце; іграшки, піктограма для сюжетної розповіді, ілюстрації різноманітних свят, орієнтири, бейджики.

Хід заняття:

Вихователь з дітьми розглядає «Велику книгу казок» і запитує: «Чи любите ви казки? Які найбільше? В яку казку хотіли б  ви потрапити?» (Відповіді дітей)

Вихователь котить яблучко по мисці і говорить слова:»Чарівне яблучко котилось –котилось і в казці опинилось. Ми за ним підемо і казкове дерево знайдемо.» Діти йдуть по орієнтирах і знаходять казкове дерево. 

Це,діти, казкове дерево знань. Коли ви прийшли в дитячий садочок , то були дуже маленькі, як ось ці зернятка.. Але кожного дня ви підростали, отримували знання, здобувли перші успіхи і зернятка проросли у велике, сильне дерево з багажом ваших знань. Але на ньому не вистачає квітів успіху, які розібрали казкові герої. Отже, щоб бути успішними, потрібно знайти квіти успіху і подарувати їх дереву знань, яке нам підскаже слово-код до успіху. Чи готові ви змагатися з казковими героями?

1 завдання: «Тітонька Сова бере інтерв’ю»

(н\т «Інтервю за три кроки»)

1 . Для чого нам потрібна мова?

2. З чого складається наша мова?

3. Які бувають звуки?( Мовні, немовні, приголосні, голосні) Наведіть приклади.

4. Які ви знаєте слова, що вживаються завжди в однині? (ательє, піаніно, таксі, ескімо, кенгуру)

5. Чи є такі слова, що вживаються завжди в множині?(Рукавички, шкарпетки)

6. Скажіть одним словом:  літак, машина, човен, автобус;

Миска, склянка, виделка.

7 . Яке слово зайве? Кавун,корова,кіт, молоко, каша.

8. Якби ти був чарівником і мав чарівну паличку, щоб ти зробив?

(Діти знаходять квітку успіху із літерою  Д)

Вихователь: В казкову подорож  по містку пройдемо та через струмочок стрибнемо.(Діти проходять по гімнастичній лаві та стрибають «через струмок» і знаходять пазл  із казки «Золотий ключик»,який складають та розповідають улюблений епізод )

2 завдання «Кіт Базиліо та лисиця Аліса проти малят» (Н\т «Карусель»)

(Діти внутрішнього кола тримають  ілюстрації прислівїв і запитують: Послухай, яке я знаю прислівя. Наприклад, «Книжка мала та розум дала». Як ти його розумієш? Діти зовнішньго  кола пояснюють його і підбирають подібне. Наприклад, «Книжка вчить, як на світі жить")

«Здоровя дитини- багатство родини»-«Немає здоровя-немає і щастя»

«Що сьогодні втече, того завтра не впіймаєш?»--« Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні»

«Де рідний край – там і рай»--«Кожна жаба своє болото хвалить»

«Не піч годує, а поле»--«Хто сіє та віє, той не збідніє»

«Не кидай слів на вітер»--«Дав слово тримай»

(Після виконання завдання діти отримують слідуючу квітку з літерою  Р)

Психогімнастика

(Діти сідають на килим і заплющують очі)

Ми потрапила в країну Казок. Це дуже незвичайна країна. Ми йдемо по вулицях на яких ростуть цукерки на клумбах, кругом літають різнокольорові повітряні кульки: і зелені , і червоні,  і жовті, і сині. Вони летять і торкаються наших голів. До кого доторкнулась кулька, той перетворюється на казкового героя. Підніміть руку , кого вже кулька перетворила і в кого? Йдемо далі, а назустріч нам………  Як ви думаєте хто?   Незабаром почувся голос , який дуже налякав нас, адже це голос Карабаса-Барабаса. Страшно….Але несподівано зявився веселий Буратіно, який своїм сміхом розігнав все сумне та страшне. Герої казки «Золотий ключик» запрошують нас до танцю.(Діти виконують танок «Веселих каченят»)

3 завдання «Гуси лебеді летіли та квіти успіху згубили»

(Діти розповідають улюблений епізод казки та діляться на групи, відповідно бейджиків)

Робота в групах

4 завдання «Обери найголовніше»(Н\т «Гронування»)

Дітям пропонується серія картинок. Потрібно обрати з них 3 , які об’єднані за певними ознаками. А потім одну- найголовнішу . Доказати свою точку зору. Наприклад,

---Гончар, вишивальниця, дизайнер, бізнесмен, компютерщик

=---літак, мотоцикл, пожежна машина, міліція, швидка допомога.

---праска ,  шафа, стіл, пральна машина, пилесмок;

             праска, пральна машина, пилесмок

(електроприлади)

                         Праска(найнебезпечніша)

(Малята отримують слідуючу квітку успіху із літерою У)

                                                   

 5 завдання: »Хвилинка поезії від Попелюшки»

(Дітям в кожній групі пропонуються слова-рими. Потрібно скласти з ними вірш,  при потребі звернутись за допомогою до батьків.) Наприклад:

А) Сало-мало

Було у мене сало

Чогось воно упало

Кішка бігла , знайшла сало

І сказала мало-мало.

 Б) Білка- гілка

По деревах стрибала білка

Раптом зламалась гілка

Білка упала

Ледве ніжку не зламала.

В) Роса-коза

На траві роса

По ній бігала коза

Дід узяв косу

І прогнав козу.


(Діти отримують наступну квітку із літерою Ж.)

6 завдання: «Білосніжку ми вітаємо та розповіді для неї поскладаємо»

А) Складання небелиці за іграшками та картинками.

Б)Складання розповіді з власного досвіду» Як ми святкували Великдень?»

В) Складання сюжетної розповіді за піктограмою.

(Квітка із літерою Б.)

7 завдання:» Підбери ключі»

(Звуковий аналіз слів)

«В країну знань поспішаємо дерево знань уквітчаємо»

(Діти викладають квіти успіху і читають слово:Д Р У Ж Б А.

Вихователь підводить підсумок заняття..

Вихователь: Штангей С. А.

Категорія: Мої файли | Додав: Сонечко
Переглядів: 7963 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.2/4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: